وبلاگ تخصصی مبلمان و چیدمان منزل

پوشش کف در طراحی فضای نشیمن

رای دادن به این پست

فضای نشیمن مثل یک قلب گرم و صمیمی می‌مونه که اعضای خانواده رو کنار هم جمع می‌کنه و بهانه ای برای دور هم بودن برای اون‌ها ایجاد می‌کنه، حال باید دید چه فاکتورهایی روی کیفیت این فضا تاثیر گذار هستند و باید هنگام طراحی این فضا مد نظر قرار بگیرند.

نشیمن؛ قلب خانه من (قسمت چهارم)
ما انسان‌ها در تعامل با فضای معماری با یک مشت سنگ، گچ، آجر، چوب و… سروکار نداریم بلکه مجموعه این عناصر کنار هم یک موجود زنده خلق می‌کنه و همونطور که ما در بوجود آوردنش نقش داریم اون هم بر زندگی ما تاثیرگذاره اگر درست و حساب شده کنار هم قرار بگیرن به تبع از اون تاثیرات خوشایندی رو خواهیم گرفت و اگر این کار اشتباه انجام شه تعامل خوبی با فضا نخواهیم داشت!

1

در قسمت‌های قبل به تشریح اهمیت کارکردی فضای نشیمن پرداختیم، بیاین امروز بریم سراغ انتخاب‌هامون برای پوشش کف فضای نشیمن و ویژگی‌های هر کدوم رو بررسی کنیم:
برای پوشش کف فضای نشیمن چند گزینه داریم؛ می‌تونیم از سنگ، کاشی سرامیک، چوب ، موکت و یا قالی استفاده کنیم. در انتخاب هر کدومشون فاکتورهای مختلفی تعیین کننده هستند؛ اینکه چه حسی از راه رفتن روی اون بهتون دست میده، از لحاظ بصری چه تاثیری بر فضای شما و حال و هواتون داره، اینکه هر چند وقت یکبار قصد تمیز کردن کف فضا رو دارید و کفپوشی که انتخاب می‌کنید تمیز کردنش چقدر راحته و …. همه بر انتخاب شما تاثیرگذار هستند.

2

کف‌پوش‌های سنگی و سرامیکی
این کفپوش‌ها ظاهر زیبایی دارند و متنوع هستند ولی به علت ماهیت جنسشون اگر بخواین پابرهنه روی اون راه برین (مخصوصا در فصول سرد) ممکنه حس خوبی بهتون نده، که البته اگر سیستم گرمایش منزلتون سیستم گرمایش از کف باشه این مشکل مرتفع میشه، درعوض نظافت این کفپوش‌ها دردسر زیادی نداره و حتی برای نظافت لکه‌های سخت روی اون‌ها هم میشه راهی پیدا کرد.

3

کفپوش‌های چوب طبیعی (پارکت)
این کفپوش‌های طبیعی که از چوب درختانی همچون کاج، افرا و … تهیه شده اند، ظاهر گرم و زیبایی دارند. استفاده از این متریال برای کفپوش نشیمنتون گرمای لازم (از لحاظ رنگ) در فضا رو تا حد زیادی تامین می‌کنه. به علت اینکه سطح صاف و صیقلی دارند نظافت رو خیلی راحت می‌کنند، البته لازمه بدونید چوب در برابر آب آسیب پذیر هست و در صورتی که مایعی روی اون بریزه باید فورا تمیز شه تا متورم نشه. این کفپوش زیبا و نسبتا گران قیمت در برابر برخورد با شی نوک تیز آسیب پذیر هست و به همین دلیل لازمه هر چند سال یکبار ساب زده شود.

4

در ادامه بررسی پوشش های کف مناسب برای فضای نشیمن رو با هم ادامه خواهیم داد… با ما همراه باشید.


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری