وبلاگ تخصصی مبلمان و چیدمان منزل

دکوراسیون سنتی ایرانی

رای دادن به این پست

سبک های مختلف دکوراسیون داخلی طرفداران خاص خود دارد. هر شخصی سعی می کند دکوراسیون منزل خود را به سبکی که به آن علاقه دارد، طراحی و چیدمان کند. دکوراسیون داخلی سنتی ایرانی یکی از سبک های رایج در منازل است. این سبک را در خانه های قدیمی و گذشته زیاد می توان دید. در این پست قصد داریم به دکوراسیون داخلی سنتی ایرانی بپردازیم؛ که چگونه آن را به نحو احسن طراحی کرده و از آن لذت ببریم. اگر به این سبک از دکوراسیون داخلی علاقه مند هستید، با زیروف همراه باشید.

depositphotos-8329223-original_201834

فرش در دکوراسیون داخلی سنتی ایرانی

از آنجایی که در گذشته کفپوش مناسبی مانند سرامیک وجود نداشته و نشستن و راه رفتن بر روی زمین اتاق ها معمول بوده است، معمولا از فرش برای پاکیزه نگه داشتن فضای اتاق استفاده می کرده اند. این که چه نوع فرشی برای دکوراسیون منزل خود استفاده می کنید، یک امر نسبتا سلیقه ای است و بستگی به علاقه شما دارد. تنها نکته ای که باید به آن توجه کنید، هماهنگی ساختار نقش و نگار و همچنین رنگبندی فرش، با دیگر وسایل مورد استفاده در منزل است. یا فرش را با وسایل دیگر هماهنگ کنید، و یا برعکس. خوشبختانه طرح و رنگ های گوناگونی از سبک های فرش ایرانی وجود دارد.

persian-rug-choose

وسایل تزئینی دکوراسیون داخلی سنتی ایرانی

وسایل تزئینی قدیمی مانند این دوره تنوع زیادی نداشته اند. اما یکی از وسایل تزئینی اساسی در منزل آینه و شمعدان است. تقریبا در هر خانه ایرانی می توان این وسیله زیبا را برای تزئین خانه دید. حتی اگر بسیار قدیمی و از مد افتاده باشد! وجود آینه در تمامی اتاق ها، حتی در اتاق پذیرایی، از دیگر علایم خانه های سنتی است. توجه داشته باشید که آینه ها با قابی چوبی و زیبا مزیین شده باشند.

از دیگر وسایل تزئینی می توان به انواع سفال های سنتی و حتی لعابی نقاشی شده اشاره کرد. از این وسایل به راحتی می توانید برای تزئین منزل استفاده کنید. در این مورد دست شما باز است و انواع گوناگون آن در بازار یافت می شود.

living-room-rug-1


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری