وبلاگ تخصصی مبلمان و چیدمان منزل

استفاده از گیاه در دکوراسیون

رای دادن به این پست

این روزهای نسبتا سرد پاییزی، وقتی پرده پنجره ها را کنار می زنید و به باغچه نگاه می کنید ممکن است با دیدن درختان بدون برگ و شاخه های خشک، کمی دلگیر شوید اما برای جلوگیری از این غم، یک راه خوب و عالی وجود دارد. فقط کافی است با انتخاب چند گیاه آپارتمانی مناسب بخش کوچکی از فضای خانه را به طبیعت جان دار اختصاص دهید و با دیدن گیاهان روحیه بهتری داشته باشید.

Outdoor-Halloween-Decorating-Ideas-Homemade

این را هم بدانید که استفاده از عناصر طبیعی در محیط خانه به کاهش استرس و ایجاد فضایی آرام کمک می کند. در مورد استفاده از گیاهان آپارتمانی این نکات را رعایت کنید:

– اگر اتاق نشیمن شما نور خوبی داشته باشد، بهترین مکان برای نگهداری از گیاهان آپارتمانی است چون جلوی چشم همه افراد خانواده قرار دارد و همه می توانند از مزایای همزیستی با این گیاهان بهره مند شوند.

– قبل از ورود هر نوع گیاه آپارتمانی به داخل خانه، باید محیط خوبی را برایشان فراهم کنید و درباره نحوه نگهداری از گیاهان آپارتمانی اطلاعات کافی به دست آورید تا بعد از مدتی با دیدن برگ های زرد و خشک این گیاهان غمگین نشوید.

maxresdefault

– اگر تازه کار هستید به سراغ گیاهان مقاومتر بروید. به هر حال در فصلی که گیاهان کوچه و خیابان بی برگ هستند، داشتن گیاهانی با برگ های سبز و تازه به سرزندگی محیط زندگی شما کمک می کند.

– با شروع فصل زمستان، وسایل گرمازای متعددی در خانه روشن می شوند. بنابراین اگر می بینید که گیاهان آپارتمانی تان در کنار این منابع مستقر شده اند، مکان دیگری را برای قرار دادن گلدان ها در نظر بگیرید تا تغییرات ناگهانی دمای محیط به گیاهان آسیب نرسانند. توجه به این نکته به ویژه در مورد گیاهان حساس، اهمیت بیشتری دارد.

– در صورتی که روی زمین فضای کافی برای قرار دادن گیاهان ندارید، از گلدان هایی استفاده کنید که روی سقف یا دیوار نصب می شوند. داخل آنها گیاهان رونده بکارید

 

Cool-Halloween-Living-Room-Decorating-Ideas


نوشتن یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری